رهبر برای خود تعیین کنیم

چندی است که موسوی به عنوان کسی که مقبولیت عمومی دارد بیانیه ای در مورد اینکه چه بکنیم صادر نمی کند ، شاید به خاطر فشاری است که به ایشان وارد است و شاید … بیانیه های ستاد کروبی هم مورد مقبولیت عموم مردم واقع نمی شود . مانند آنچه که چهارشنبه دیدیم و مردم در میادین مورد اشاره کروبی جمع نشدند . در ضمن با دستگیری و یا هر اتفاقی برای دو شخصیت فوق ، جنبش در ایران برای همیشه سرکوب خواهد شد ، باید راهکاری اندیشید ، به پیشنهاد من از یک شخص ثالث مانند محسن سازگارا بعنوان یک لیدر برای حرکت ها و جنبش ها و نافرمانی ها کمک بگیریم ، این کار چندین حسن دارد :
1- وی وابسته به هیچ نوع حکومتی نیست (پادشاهی ، جمهوری ، مذهبی و … ) و همچنین روابط خوبی با جنبش های مختلف اعم از اصلاح طلبان و همچنین طرفداران رضا پهلوی (که جمعیت کمی نیستند ) دارند و ضمنا به عنوان یک رهبر کسی نیست که به زیر بار دیکتاتوری برود .
2- ایشان از پایه گذاران این حکومت است و سالیان سال در طرحریزی های حکومت بوده و تقریبا راه مقابله با آن را می داند .
3- ایشان سیاستمداری هست که انواع انقلاب های کشورهای مختلف را بررسی کرده و می تواند یک روش برای انقلاب و دگرگونی در ایران ارائه دهد .
4- ایشان شخصی مردمی و میهن پرست است و روزی که می توانست شاید بعنوان یک سردار سپاه در ایران خدمت کند به مردم پیوست و از این حکومت نامردمی جدا شد .
5- مردم ایران از سردرگمی نجات پیدا می کنند .
6- ایشان خارج از کشور هستند و بسیار راحت تر می توانند به مردم بگویند چه کنند و همچنین دیگر ترسی از دستگیری و یا سر به نیست کردن ایشان نیست .
7- ایشان با اکثر اصلاح طلبان داخل کشور نیز روابط بسیار خوبی دارد .
8- ایشان اصل ولایت فقیه را قبول ندارد و به اصول دموکراسی پایبند هستند .
9- ایشان طعم شکنجه و زندان را چشیده اند ، پس دنبال راهکارهایی برای ملت می گردند که کمتر ملت به آن دچار شوند .
10- در آخر از فردا می دانیم چه بکنیم ، یکی می گوید بادکنک سبز ، یکی می گوید نماز جمعه ، یکی می گوید بادکنک نورانی ، یکی می گوید اتو روشن کنیم ، یکی می گوید چراغ ماشین و ….
باز هم می توان نظر داد ، شخص دیگری سراغ دارید بفرمایید

Advertisements

67 پاسخ to “رهبر برای خود تعیین کنیم”

 1. babak Says:

  kamelan movafegham ba in nazar

 2. maziyar Says:

  fekre besiar beja va khobist

 3. leila Says:

  man 100% movafegham. mohsen sazgara is the best. that’s it.

 4. fatemeh Says:

  khash mikonam ghabl az eraeh chenin pishnehady,savagheb aghay sazegara ra tahghigh konind,vaghan ke dashtan hafezeh tarikhi yek zarorat mahzeh;

 5. مرضیه Says:

  چرا کسی که زمانی خودش بر مردم کرد ظلم کرده را برمی گزینید؟ چرا نمی گویید مرتضی محیط؟ کسی که تمام عمرش را وقف مردم و مبارزه کرده است؟ و هیچ سابقه ی لغزش به هیچ سویی را ندارد. کسی که اقتصاد می داند. کسی که سیاست جهان را می شناسد و الان نیز به دامان آمریکا نمی لغزد.
  با انتخاب رهبری موافقم ولی عزیزان هوشیار باشید کسی را انتخاب کنید که استقلال ما را تضمین کند، علاوه بر آزادی و دموکراسی.

 6. amir irani nejad Says:

  YES!

  • JANFADA Says:

   ensane shayestei ast baraye in kar.

  • Yalda . F Says:

   كسي كه اينجا نيست بي خود مي كنه بيرون گود بشينه بگه آهاي مردم ! لنگش كنيد !!!!!!!!!!!!!!!! موسوي هم ميتونه بره يه جاي امن و راحت بر رهبري كنه ولي ما نيازي به يه رهبر بيروني نداريم

 7. مهرداد Says:

  مردم الان خودشان رهبر دارند…..30 سال یک لشگر تو خارج از کشور هر روز یک شبکه جدید زدند تا برای مردم رهبر تعیین کنند کسی از مردم محلشان نگذاشت. چون مردم رهبرانشان را خودشان تعیین می کنند نه اینکه منتظر من و شما باشند تا برایشان تصمیم بگیریم…..آقای محترم باور بفرمایید شعور اجتماعی و سیاسی این مردم خیلی بالاتر از اونیه که امثال جنالعالی فکر می کنید.

 8. Farhad Says:

  امروز خیر !
  ‫آقای سزگارا قبل از هر کاری باید به خیلی پرسشها پاسوخ گويند ، من خودم بارها به ایمیلی که تونستم از ایشان پیدا کنم میل دادم ،
  ولی هیچ پاسخی از ایشان نگرفتم ، اولین پرسش بنده اينست که امروز که جوانانه ما سینه سپر کده اند در مقابل گلوله ، ايشان از دادن یک ادرس ميل چه در باکی دارند ؟ ایا از گرفتن ویرس ترس دارند ؟
  ‫امروز که هنوزسمتی ندارند از جواب گويی گریزانند ، پس وای به حال فردا!
  ‫هرچند که آزادی نزدیک است.

 9. محسن ایرانی Says:

  اصلا ابدا.
  حالا هیچی نشده می خواهید برای ما از امریکا رهبر وارد کنید؟
  اصلا معلوم هست که کی هستید و چی هستید؟
  این مقاله بسیار بو دار و مشکوک است.
  از خس و خاشاکی در بیاییم و بشویم خر شما؟
  خیر . خداحافظ

 10. Farah Says:

  من موافقم الان مردم به یک کسی که راه کار ارایه بده نیاز دارن

 11. احمد Says:

  تا آنجا که من می دانم ایشان هم مانند رضا پهلوی همجنس باز استو به درد این کار نمی خورد. شما از حرکات دست و صورتش به خوبی می توانید تشخیص دهید. غزیز من رهبری جنبش پیراهن نیست که هر وقت دلت نخواست آن را عوض کنی و هر کس و ناکسی را در رأس آن بگذاری. این اقا خودش زا برای این که برای آمریکایی ها لو س کنه گفته من توی سیستم بودم. ایشا هیچ کاره بوده.

 12. Farah Says:

  yes

 13. payam Says:

  very very smart…its true..doc.mohsen sazegara is the name for leadering iranian people…im sure all iranians will be get like a chain and do what doc.sazegara will advice.

 14. amir Says:

  kamelan movafegham ba nazaret

 15. مهدي Says:

  خيلي انتخاب خوبي است

 16. shahram Says:

  yes

 17. Ehsan Says:

  Agha boro khejalat bekesh. Fekr kardy hame chiz bache bazy ast?

 18. sirous Says:

  man movafegham ok

 19. reza Says:

  ma be nemayandegi az jam kasiri az javanane daneshjo daneshgahay mokhtalef be in natije az haftye pish residim va be dr.sazgara ham mail zadim va monatzere javabim man fek mikonam age tedad afrad zyad beshan meshe amali kard ishun behtarin shakhs baray leadership hastand

 20. علی Says:

  من هم همین ایده رو دارم. ولی فکر کنم یک شورای رهبر خیلی بهتره به خصوص اگر مخملباف هم باشه. به هر حال ایده خیلی جالب و مهمیه و هیچ نهضتی بدون رهبر پیروز نمیشه. میتونم خواهش کنم من رو دعوت کنین به بالاترین که این ایده رو دنبال کنیم.

  ممنون
  علی همتی

 21. behzad Says:

  kamelan movafegham
  Mohsen sazgara behtarineh

 22. علی Says:

  به نظر من هم بهتر است رهبری جنبش به جایی منتقل شود که تحت محدودیت ایران نباشد البته رهبری بهتر است توسط تیمی از نخبگان خارج از کشور که با داخل کشور و موسوی و کروبی و حتی رفسنجانی هماهنگند به عهده گرفته شود تا تصمیماتشان فردی نباشد و از خطای کمتری برخوردار باشد ضمن آنکه با این ترتیب دیگر آنچه در انقلاب 57 اتفاق افتاد و تمرکز قدرت در یک نفر باعث ایجاد دیکتاتوری جدیدی شد اتفاق نخواهد افتاد

 23. habib Says:

  من هم کاملا موافقم.

  انسان منطقی‌ و بی‌ تعصب به گروه ای‌ خاصی‌ است.

 24. Yalda . F Says:

  كسي كه بيرون از ايران با امنيت فراوان نشسته امكان نداره يعني حق نداره بيرون گود بشينه و به مردم بگه لنگش كنيد !!! چه بسا موسوي هم اگه در اين وضع باشه ميتونه همين كارو حتي بهتر انجام بده . ولي رهبر بايد همرا با مردم و كنار مردم باشه!! خوشبختانه مردم ايران هم اونقدر اگاه هستند كه به اين نوع افراد اجازه ي دخالت و از اب گل آلود ماهي گرفتن رو ندهند !!!!!!

 25. Bahar Says:

  viva

  عالی بود پیشنهادت

  چطوری عملی میشه؟

 26. پدرام Says:

  خوبه . موافقم

 27. man Says:

  I agree that mr sazghara can be a leader and I think he has enough political experience to lead this movement .

 28. Yalda . F Says:

  درسته كه مورد اهانت قرار گرفتيم از سمت دولت خودي ولي هنوز اونقدر بدبخت نشديم كه به غير خودي اجازه ي دخالت بيم در حاليكه وضع هيچ يك از مردم كشور رو درك نمي كنه و در امنيت كامل ميشينه و ميگه كه حالا بهتره كه براي فردا بريد فلان جا شهيد بشد . بهتر از موسوي و يا ختمي هيچ شخص ديگه اي نميتونه مردم رو رهبري كنه چه رسه به يكبي كه اصلا اينجا هم نيست!!!!!!!!!!!!!!

 29. عقیل Says:

  ۱۰۰٪ موااااااااافقم

 30. reza Says:

  movafegham

 31. Simin Says:

  Yes

 32. Bahar Says:

  viva

  عالی ی ی ی ی بود

  کاش عملی بشه

 33. مسعود Says:

  اگه دنبال رهبر هستید به نظر من خامنه ای مناسب تره , چون هم 20 سال سابقه کاری داری هم خوب بلده بپیچونه
  اگه رئیس جمهور میخواهید مردم به موسوی رای دادند !

 34. ali Says:

  halet khoobe?
  oon sazgara age mikhast mimoond too iran o mese kheyliaie dige harfesho inja mizad.
  hamin mirhosein kheili ham khoobe.alaki tafraghe nandaz too mellat.
  haminemoon moonde yeki rahbaremoon beshe ke az pahlavi hemayat kone…
  khoda hamero shafa bede!!

 35. khashayar Says:

  yes

 36. ali Says:

  کاملا موافقم- ایشان انسان خود ساخته و با هوشی هستند. به ویژه ایشان میتوانند به عنوان رزرو آقای موسوی در خارج از ایران مطرح شوند

 37. محمد Says:

  آقای سازگارا قبل از اینکه از کشور خارج شود و نقش مشاور دولت امریکا را ایفا نماید ( یعنی در اوج «توانمندیهای» خود باز هم شایستگی رهبری جنبش مردم را نداشت چه برسد به اکنون؟!
  خواهش میکنم مردم رابه حال خود گذارید ، مارا به خیر شما امید نیست شر مرسانید. مرسی

 38. صادق Says:

  پیشنهاد مناسبی نیست،به دلایل مختلف.مهم ترینش اینکه بهانه سرکوب به حکومت می دهد. خواسته ما بازپس گیری رای مان است

 39. shahriar Says:

  I completely agree ,Dr sazegara is very smart and loyal to our reform message

 40. alltid Says:

  doroord bar sazegara , dostat daram be onvane azad marde iran

 41. Arash Says:

  man ba aghaye sazgara besyar ehteram migozaram. ama begozarim on niz yeki az faalin baghi bemanad . albate yaki az rahbaran niz hast . o niz mesle makhmal baf mesle Norizadeh va va digaran.

  Rahbar nehzat sharaieti kheir az anhaii ke shoma dar bala shomordeid mikhahad.
  felan Mirhosein khob ast . kheili ham khob amal karde. man be mirhhosein rai nadade va az andishehaie o dar bishtare mavared bizarar hastam. vali o emroz khob rahbari ast

 42. mani Says:

  به هیچ وجه مناسب رهبری جنبش نیست .جنبش ما یک جنبش آرام ومسالمت آمیز است . و آقای سازگارا دارد کوشش میکند آنرا به سوی جنبش مسلحانه ببرد که بسیار پر هزینه است . و مردم ما استقبال نخواهند کرد.

 43. mani Says:

  با اجازه بقیه اش را که جا ماند مینویسم. نکته منفی دیگر سروسر داشتن او با سلطنت طلبان است که در نهایت طرفدار حکومت فردی شاه هستند . ما که نمیخواهیم به عقب بر گردیم و شیخ را بیرون کنیم و شاه رابیاوریم.بهتر است صبر کنیم تارهبر شایسته تری بیابیم .

 44. Maania Says:

  Shotor dar Khaab benad panbeh doaneh. Az en ozgal ar peda nakardeed

 45. نسیم Says:

  بیانه که داد!
  در اینجور مواقع یاد مقاله مخملباف می افتم که می گفت اینقدر صفر و صد به وقایع نگاه نکنید.
  http://negarakha2.persianblog.ir/post/30/

 46. Shahram Says:

  Very good idea!

 47. AZADEH Says:

  yes

 48. sa m Says:

  man niz moafegh in idea hastam

 49. Sina Says:

  Khoob nist chon in jonbesh hanooz yek jonbeshe eslah talabi ast na enghelab. agar sazgara vared in masale shavad yani aghaze enghelab ke sarkoobi haye khoonin rooberoo mishavad. be nazare man mardom baraye yek enghelab amade nistand. shayad chand sale digar. bealave inke sazgara bayad khodash ra neshan bedahad na inke mardom donbalash bedavand. agar sazgara varede jonbesh shavad digar rahe bargashti vojood nadarad va bayad be enghelab jameye amal pooshand dar hali ke shak daram in khasteye aksariate mardom bashad.

 50. ایران تهرانی Says:

  ایشان بهترین گزینه برای هدایت جنبش مدنی ایران می باشند

 51. ایرانی Says:

  خنده دار است!

 52. Majid Says:

  موافق نیستم تا حالا که موسوی و کرویی لیدر بودن این به سر بچه ها امد وای به روزی که بگن رهبرتون از خارج دستور می گیره و فلان و بیسار که شما خودتون بهتر می دانید.
  من فکر می کنم پشت موسوی و کروبی را خالی نکنید فقط بخواهید که حرف هایشان را از طریق یک کانال مناسب مثل یک وب سایت معتبر که به تون به هزاران نفر خبر را از طریق ایمیل بفرسته به مردم انتقال بدن . بیشترین عامل پیروزی این مبارزه این است که رهبران ان از خود افراد رژیم هستند که سران رژیم فعلی برایشان خیلی گران می شود که انهارا به سادگی از دور خارج کنند. هیچ فکر کردین که چرا رای کروبی را اینقدر کم در نظر گرفتند . چون از او مثل سگ می ترسند. فکرمی کردن اگر پروژه موفق بشه او برای همیشه خفه خواهد شد. درست هم هست اگر شما عزیزان ایرانی داخل ایران خدای ناکرده خسته بشین دیگه برای 30 سال کار تمام هست تا 30 سال بعد چه اتفاقی بی افتد و کی زنده باشه . پیروز سرفراز باد جوانان ایرانی . پاینده باد ایران عزیز

 53. Majid Danesh Says:

  شوخی ميکنی!!!!!!!!!!!!!!

 54. آریو Says:

  من با سازگارا موافقم. بقیه؟

 55. آریو Says:

  راستی اصلا میتونی یک رای گیری بگذاری

 56. IranMard Says:

  خیر.
  ‫آقاي سزگارا قبل از هر کاري بايد به خيلي پرسشها پاسوخ گويند ، من خودم بارها به ايميلي که تونستم از ايشان پيدا کنم ميل دادم ،
  ‫ولي هيچ پاسخي از ايشان نگرفتم ، اولين پرسش بنده اينست که امروز که جوانانه ما سينه سپر کده اند در مقابل گلوله ، ايشان از دادن يک ادرس ميل چه در باکي دارند ؟ ايا از گرفتن ويرس ترس دارند ؟
  ‫امروز که هنوزسمتي ندارند از جواب گويي گريزانند ، پس واي به حال فردا!
  ‫هرچند که آزادي نزديک است .
  —————————–
  سرباز ایران : شما اگر به سایت ایشان بروید در صفحه اول سایت ای – میل ایشان هست و خیلی ها در قضیه خروج از صدای آمریکا به ایشان میل زده و ایشان پاسخ دادند

 57. محمد Says:

  نه
  اشتباه نکنید من خیلی هم از محسن سازگارا و تحلیلهایش خوشم می آید
  ولی وقتشه که ما ملت قهرمان پروری را کنار بگذاریم برای چی نگرانی ما باید الان انتخاب رهبر باشه ؟
  ————————-
  سرباز ایران : من گفتم ما یک نفر را بعنوان قهرمان بگذاریم ، ما می توانیم یک شخص را بعنوان رهبر و کسانی که بعنوان تیم رهبری مشخص باشند معرفی کنیم ، رهبری یک جنبش مثل کاوه آهنگر می مونه و کاوه آهنگر ضحاک را زد کنار تا فریدون آمد سر کار ، من اگر کرباسچی خارج از ایران بود ، کرباسچی رو پیشنهاد می کردم ولی حالا که نیست و در خارج کشور هم افراد زیادی هستند ، یادمون باشه در زمان شاه رسانه ها خمینی رو خمینی کردند وگرنه از خمینی بالاتر آیت الله اراکی و گلپایگانی و شریعتمداری و … بود و خمینی عددی نبود

 58. گروهخبري موج Says:

  گرد هم آيي سبز لطفا همراهمان باشيد:
  بنام خدا خیلی فوری

  مراسم بیست وهشتمین سالگرد شهادت ایت الله دکتر بهشتی
  زمان:یک شنبه هفتم تیر ماه از ساعت 6-8 بعد ازظهر

  مکان:دکتر شریعتی-بالاتر از حسینیه ارشاد- مسجد قبا

  به دوستان اطلاع دهید
  اگر عضو بالاترين هستيد لطفا اين خبر را قرار داده و داغ كنيد. با تشكر از حضور سبزتان

 59. hossein ali Says:

  yes

 60. ezrayil Says:

  sazegara, entekhabe monasebi ast.

 61. طلا Says:

  اگر کمی سواد داشته باشید و کمی در انقلابها تحقیق کنید می فهمید که انقلاب بدون رهبر نمی شود. من از آقای سازگارا حمایت نمی کنم ولی عقلم حکم می دهد که بهترین فرصت است و باید به ایشان فرصت داد و ما شدیدا به کمکشان نیازمندیم

 62. لاله Says:

  کاملاً موافق هستم با توجه به سوابق ایشان بهترین فرد به عنوان لیدر است ضمن اینکه این باعث می شه تجربه راه های احساسی کم بشه و به راه های منطقی برسیم اما بحث مهم اینه که چه جوری و به سرعت گروه های تشکیل بدهیم که بتونن راهکارهای سازگارا را در سطح تهران و کشور پخش کنند؟

 63. mmm Says:

  با سلام
  به نظرم به ميان آوردن پاي رضا پهلوي و امثال او كه هنوز در توهمات خود به سر مي برند راه جالبي نيست در ضمن رهبري ايران بايد در درون خود باشد از خارج از گود نمي توان حكم صادر كرد،كساني كه خارج از اين دايره هستند(حتي با توجه به همه فشارهاي مشابهي كه ممكن است قبلا تحمل كرده ياشند)نميتوانند بفهمند اينجا چه ميگذرد.من با اين نظر مخالفم.

 64. hamed Says:

  سلام عزیزانم
  مشکل شما از ابتدای این انقلاب تاکنون این بوده که شما مردم ایران را نشناخته اید و فقط پیله ای که دور خودتان بافته اید را میشناسید. عیزان من، شما حکم مورچه ای رادارید که در لیوان اب بانگ بر میاودر که دنیارا اب برد چون مورچه دریا واقیانوس را نمیشناسد. بروید فکر نان کنید که خربزه ابه. این بحران نیز تمام خواهد شد و من وتو خواهیم دید که اب از اب تکان نخواهد خورد فقط تغدادی از اپوزسیون داخلی مثل جناب محسن سازگارا خارج نشین خواهند ش،همین و همین . اگر غیر از این شد من کف پای ما را خواهم بوسید.

 65. shahram Says:

  من فکر میکنم ایشان یک تئوریسین خوب در جهت دهی مردم هستن نیازی نیست رهبر بشن رهبر موسویه ایشون هم ادعای رهبری ندارن اما بهتره ایشون بعنوان یک فرمانده جنبش مدنی باشن حتما

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: