لوازم برقی پرمصرف

برای طرح خاموشی گسترده 30 تیرماه ساعت 9 شب لیستی از وسایل پرمصرف برقی :
ماشین لباس شویی / 2000 وات /
ماشین ظرفشویی / 1500 وات /
کولر گازی / 2000 وات /
آبگرمکن برقی / 2000 وات /
بخاری برقی / 2000 وات /
جارو برقی / 1500 الی 2000 وات /
اتو برقی / 2000 الی 2500 وات /
سماور برقی / 1000 الی 1300 وات /
پلوپز برقی / 1000 وات /
مایکروفر / 1000 وات /
سشوار / 1200 ال 1500 اوت /
آسانسور / 6000 الی 15000 وات /
ضمنا یادمان باشد مجموع مصرف پنکه ، چندین لوازم صوتی و تصویری ، لامپ و یخچال و … به اندازه اتو هم نیست

Advertisements

15 پاسخ to “لوازم برقی پرمصرف”

 1. reza Says:

  جنبش سبز برق
  هر خانواده در جنبش برق هركدام 1000 وات اضافه مصرف ايجاد كند
  در سراسر ايران راس يك ثانيه مقرر بصورت خيلي سريع اين كار را انجام دهند. پيشنهاد: آخرين ثانيه عقربه ساعت اعلان اخبار 21:00

  آنهايي كه با ديسپاچينگ وزارت نيرو آشنايي دارند، مي‌دانند اصطلاحي وجود دارد بنام پيك دستشويي:
  در پايان سريالهاي بسيار جذاب كه مخاطب زيادي پيدا كرده، كساني كه به دليل جذابيت فيلم ادرار خود را نگه داشته‌اند در سراسر ايران به سمت دستشويي مي‌روند و طبيعتا هر كدام يك چراغ حدود 100 وات را روشن مي كنند. فرض كنيم 10 ميليون خانوار اين سريال را ببينند و يك دهم آنها نياز به دستشويي پيدا كنند، مي‌شود يك ميليون چراغ. در نتيجه در كل اضافه مصرف مي‌شود 100 مگاوات. يعني پس از اتمام سريالها در عرض يك دقيقه 100 مگاوات اضافه مصرف ايجاد مي‌شود كه كارمندان ديسپاچينگ بايد پيش‌بيني آنرا كرده باشند كه شبكه برق را دچار مشكل نكند. البته 100 مگاوات در مقابل شبكه اي كه 28000 مگاوات ظرفيت نصب شده دارد توان زيادي نيست، ولي همين هم بايد كنترل شود.
  حال فرض كنيم 35 ميليون نفر در اين انتخابات شركت كرده باشند، 5 ميليون به احمدي نژاد و بقيه به مخالفان او راي داده باشند، جمعيت مخالفان احمدي نژاد 30 ميليون نفر خواهد بود. حال فرض كنيم كه بطور متوسط از هر خانواده 3 نفر در انتخابات شركت كرده باشند، مخالفان مي شوند 10 ميليون خانوار. باز فرض مي كنيم كه هر خانواده در جنبش برق هركدام 1000 وات اضافه مصرف ايجاد كند مي شود 10000 مگاوات و حتي اگر ما يك مشاركت 50 درصدي داشته باشيم مي شود 5000 مگاوات كه حدود 18% ظرفيت شبكه برق ايران و 50 برابر پيك دستشويي است. شوك 18% قدرت ناپايداري هر شبكه‌اي را داراست.
  توضيح بالا را براي آن دسته از دوستان آوردم كه به اين كار ايمان ندارند.

  ناپايداري شبكه برق چيست؟
  شبكه برق تشكيل شده از يك مجموعه از نيروگاههاي كوچك و بزرگ كه توسط خطوط انتقال به يكديگر و به مصرف كننده‌ها وصل مي باشند. شوكهاي بزرگ باعث خواهد شد كه يك يا چند نيروگاه از شبكه خارج شده و طبعا بار آنها روي نيروگاههاي بزرگتر سرشكن مي‌شود كه خود شوكي است براي آن نيروگاهها، كه به نوبه خود چند نيروگاه ديگر را از مدار خارج مي‌كند و نهايتا همه نيروگاهها خارج مي‌شوند. و در نتيجه كل كشور دچار خاموشي كامل مي گردد. نكته جالب اينجاست كه در اينحالت برگرداندن نيروگاهها به شبكه كار بسيار پيچيده است و از چند ساعت تا چند روز طول مي كشد. نمونه‌اي كه چند سال پيش در آمريكا اتفاق افتاد اين كشور را 2 روز به خاموشي كامل برد.
  حال چگونه اين كار را انجام دهيم كه بيشترين راندمان را داشته باشد:
  1- همه مخالفان در سراسر ايران راس يك ثانيه مقرر بصورت خيلي سريع اين كار را انجام دهند. پيشنهاد: آخرين ثانيه عقربه ساعت اعلان اخبار 21:00
  2- همه افراد خانوار بسيج شده و هر كدام يك وسيله برقي را وارد مدار كنند.
  3- قبل از شروع اين كار منزل در حالت كمترين مصرف باشد. يعني ترجيحا همه ادوات برقي غير از تلويزيون را از مدار خارج كنيد.
  4- از وسايل پرمصرف شروع كنيد. وسايل حرارتي مثل اطو و هيتر بالاترين مصرف را دارند. يك هيتر به تنهايي 3000 وات مصرف دارد. معمولا همه چراغهاي يك منزل بيشتر از 1000 وات هستند.
  5- مصرف را آنقدر زياد نكنيد كه كليد يا فيوز بپرد. معمولا پس از اولين پريدن دستتان مي آيد.
  6- هر روز حداقل يك نفر را قانع كنيد كه به اين جنبش بپيوندد.
  7- اين ايميل را حداقل براي 10 نفر بفرستيد.

  بديهي است در روزهاي اوليه بدليل اينكه اين جنبش همه گير نشده اين كار به خاموشي كامل شبكه برق منتج نخواهد شد ولي برق تعدادي از محلات و شهرها قطع خواهد شد كه بر‌اساس آن شما متوجه اثر كار خود خواهيد شد.
  دليل همه اين كارها چيست؟
  1- ما بعد از انتخابات بصورت ميليوني وارد خيابانها شديم تا اعتراضمان را نشان دهيم. كودتاگران با كثيف‌ترين ترفندها سعي كردند كه فضاي رعب و وحشت ايجاد كنند و به خيال خودشان اعتراض را سركوب كنند. ما با اين كارمان دوباره امكان اعتراض ميليوني را خواهيم داشت. و عملا به كودتاگران مي فهمانيم كه ترفندشان شكست خورده است.
  2- به دليل 30 سال روند اميد كشي، هنوز خيلي‌ها اميد لازم براي حركت را ندارند. ما با روشن نگاه داشتن چراغ اعتراض رفته رفته اميد را به اين دسته باز مي‌گردانيم و آنها را با خود همراه مي‌كنيم.
  3- در اين روش هيچ كس آسيب نمي‌بيند، هيچ كس كشته نمي‌شود، هيچ كس بازداشت نمي‌شود. و از طرفي كودتاگران به دليل اينكه هيچ غلطي نمي‌توانند بكنند (نه كسي را مي‌توانند بزنند، نه كسي را بكشند و … ) از عصبانيت به حد انفجار مي‌رسند.
  4- بدليل اينكه برق همه قطع مي‌شود (موافقان و مخالفان كودتا) تلويزيون امكان تحريف يا تضعيف واقعيت را نخواهد داشت.

  از همين امشب شروع كنيد.

 2. reza Says:

  همه و همه باید به دعوت رئیس جمهور موسوی پاسخ مثبت بدهیم و روز سه شنبه 30 ام تیر راس ساعت 21 همزمان با شروع اخبار حداقل یکی از وسایل پر مصرف برقی (اتو ، پلو پز ، جاروبرقی ، لباسشویی ، …. را روشن کنیم. اگر همشو چه بهتر!

 3. reza Says:

  هماهنگی برای خاموشی سبز سراسری – سی تیر 1388
  درباره اهمیت طرح خاموشی سراسری 30 تیر هر چه بگوییم کم گفته ایم (اگر نمی دانید طرح خاموشی سبز چیست به این صفحه مراجعه کنید). نماز جمعه 26 تیر ماه فقط نشان دهنده عزم قاطع مردم برای پیروزی بر رژیم کودتا و وجود شکاف عمیق در بدنه حاکمیت نبود. ربوده شدن شادی صدر و ضرب و شتم نمازگزاران نشان داد که کودتاچیان هم عزمی راسخ بر سرکوب و حفظ قدرت دارند و البته جز این نیز نمی توان انتظار داشت. واقعیت این است که با توجه به خشونت طلبی سرکوبگران فرصت برای تجمعات گسترده به ندرت به دست می آید و در زمان بین تجمعات زمزمه “تمام شدن جنبش” بالا می گیرد. از این رو یافتن وتثبیت روشهای مبارزه گسترده، کم خطر و تکرارپذیر برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد. شکی نیست که مبارزاث منفی، فرسایشی و غیر متمرکز (نظیر آنچه آقای سازگارا توصیه می کنند) می تواند در بلند مدت کودتاچی ها را به زانو در می آورد. اما در عین حال جنبش نیاز دارد که به طور مستمر حضور گسترده خود را به رخ سرکوبگران بکشد و به ناامیدان و “شکسازان” یادآوری کند که این جریان متوقف شدنی نیست. موفقیت طرح خاموشی سبز سی تیر نه تنها هرگونه شکی درباره صلابت جنبش را خواهد زدود بلکه به کودتاچی ها نیز نشان خواهد داد که ایجاد فضای امنیتی در خیابان ها برای ادامه حکومت بر مردمی مصمم و ناراضی کافی نیست.
  جنبه بسیار مهم دیگر طرح خاموشی سبز جنبه ملی آن است. حتی الله اکبرهای شبانه ما بُردشان در سطح شهرمان است و در شهرهای کوچک که الله اکبر گوها راحت نر قابل شناسایی هستند این روش ابراز همبستگی چندان عملی نیست. اما در طرح خاموشی سبزسراسری سی تیرهر ایرانی حتی در روستاهای کم جمعیت می تواند با جنبش سبز همراه شود.
  در زمان کوتاه باقی مانده چه باید بکنیم؟
  – با تمام آشنایان و دوستانمان تماس بگیریم و آنها را در مورد طرح توجیه کنیم. به خصوص با خودمان فکر کنیم چه کسانی از اقوام و دوستانمان با کسانی که معمولا از اینترنت و استفاده نمی کنند در تماس هستند. مثلا به خاله بزرگ خودتان یا ننه جون آقای کروبی فکر کنید. درست است که آنها به اینترنت دسترسی ندارند اما هم دلهای مهربانشان با ماست و هم ایشان به شبکه اجتماعی بسیار بزرگی دسترسی دارند که ما نداریم. آنها را درباره این طرح (و سایر برنامه های نافرمانی مدنی) قانع کنید و از ایشان بخواهید هر چه سریعتر در میان آشنایانشان اطلاع رسانی کنند.
  – ساعتهامان را به ثانیه دقیق کنیم تا حتی اگر صدا و سیما اخبار را به موقع پخش نکرد باز هم بتوانیم طرح را اجرا کنیم. به دیگران هم بگوییم این کار را بکنند.
  – با شخصیت های معروف جنبش نظیر آقایان سازگارا، مخملباف و ابراهیم نبوی و همچنین دوستانی که وبسایت یا وبلاگهای پر خواننده دارند تماس بگیریم و از آنها بخواهیم که از طرح های گسترده نافرمانی مدنی ( از جمله خاموشی سی تیر) حمایت کنند.
  – به یاد داشته باشیم که این طرح اولین نافرمانی مدنی سراسری از نوع خود در ایران است. حتی اگر خاموشی سبز سی تیر با موفقیت کامل مواجه نشد دلسرد نشویم. به تدریج و با مداومت فرهنگ نافرمانی مدنی را در جامعه بسط می دهیم و با این گونه تمرین ها استراتژی های مبارزه را بهبود می بخشیم. شک نداشته باشید که به زودی پیروز خواهیم شد.

 4. mahdi Says:

  در مورد لوازم پر مصرف؛ کولر آبی را فراموش کردید. کولر آبی هم بدلیل داشتن الکترو موتور توان اکتیو و راکتیو مصرف میکند. مصرف بیش از حد توان راکتیو خیلی به نیروگاه فشار میاورد. میتوانید در مورد آن با نام های توان سلفی یا توان راکتیو تحقیق کنید.

 5. reza Says:

  بعد از اعلام نتايج انتخابات به خود پيچيدي كه كاري بكني ولي نااميد بودي

  خواستي كه در راهپيمائيها شركت كني ولي سركوبت كردند

  برادران و خواهرانت را بخون كشيدند و تو جز گريه كردن راهي نداشتي

  و با وقاحت تمام تحقيرت كردند و تو خشمت را در سينه ات فرو ريختي

  30 تير راس ساعت 9:00 شب جبران مي كنيم

  همه باهم در يك ثانيه همه وسايل برقي را به برق مي زنيم

  و بعد از 4 دقيقه كليد اصلي ساختمان را قطع مي كنيم

  و دوباره بعد از 4 دقيقه كليد را وصل مي كنيم

  بگزاريد ثانيه هاي اعلان اخبار دروغ پراكني رژيم، كابوس قدمهاي مرگشان شود

 6. شادی Says:

  این پیک دستشویی واقعا وجود دارد و مهمترین موقع نمود آن سحرهای ماه رمضان است که مردم تا دم اذان غذا می خورند، سپس نماز می خوانند و بعد همه به دستشویی می روند! (این مسأله کاملا واقعیت دارد و یکی از اساتید ما که در مرکز دیسپاچینگ ملی هم کار می کرده سر کلاس درس این را گفت).

 7. ahmad Says:

  salam.bacheha man az yeki az masuline sabeghe barghe tehran porsidam migoft ke inkar javab nemide vali age masalan masraf ro bebaran bala badesh ye dafe tu ye zamane moshakhas hamechio khamush konan posthaye bargh 100% asib mibine migofte ofte voltazhe ye dafeyi shabakeye bargho daghun mikone,30tir ke hamin barnameye shomaro ejra mikonim vali barnameye ruze tanfizo injuri bezarim behtare

 8. Angry man Says:

  شما را به خدا به فکر بیمارانی باشید که زیر عمل جراحی و یا دستگاه های حیاتی هستند. خیلی از بیمارستانها مجهز به سیستم برق اضطراری نیستند. با این روش ها این رژیم رفتنی نیست، فقط هزیته هاشو مردم باید پرداخت کنن. کمی عاقلانه تصمیم بگیرید.

 9. این بحث جدی شد (کسی‌ بی‌ خبر نماند) « بد حجاب Says:

  […] برای طرح خاموشی گسترده 30 تیرماه ساعت 9 شب لیستی از وسایل پرمصرف برقی : ماشین لباس شویی / 2000 وات / ماشین ظرفشویی / 1500 وات / کولر گازی / 2000 وات / آبگرمکن برقی / 2000 وات / بخاری برقی / 2000 وات / جارو برقی / 1500 الی 2000 وات / اتو برقی / 2000 الی 2500 وات / سماور برقی / 1000 الی 1300 وات / پلوپز برقی / 1000 وات / مایکروفر / 1000 وات / سشوار / 1200 ال 1500 اوت / آسانسور / 6000 الی 15000 وات / ضمنا یادمان باشد مجموع مصرف پنکه ، چندین لوازم صوتی و تصویری ، لامپ و یخچال و … به اندازه اتو هم نیست. به نقل از شمشیرنامه […]

 10. shabnam Says:

  khedmete shom a ke negarane bimarestani begam ke baraye bedast avordane azadi bayad ye seri chiz ha ro fada koni ..nemisheh hameye javanebo dar nazar begiri..felan hadaf zarbeh zadan eb in rejime! hamin
  !

 11. پدرام Says:

  سلام. ما که بالاترین دسترسی نداریم لطفا» اینرو هم به هموطنامون بگید که توی اون لحظات از آسانسور استفاده نکنن تا در صورت قطعی برق خدای نکرده توی آسانسور گیر نکنن. ممنون

 12. Angry man Says:

  خانم شبنم، کمی که فکر کنیم می بینیم که برای انقلاب هم مردم چه هزینه های جانی و مالی متقبل شدن، آیا الان راضی هستند؟ از هرکه بپرسید میگن پشیمونیم که اتقلاب کردیم. برای همین تصمیم گیری های عجولانه و نسنجیده است که مردم ایران بیشتر از صد سال برای دمکراسی می جنگن ولی نتیجه نمی گیرن. فکر می کنید این رژیم ظالم که با دروغ و ریا سی سال سرمایه های جانی و مالی مملکت را به باد داده، با این حرکات می ترسه؟ جا خالی می کنه؟ امیدوارم که اینطور باشه، در غیر اینصورت جبران این هزینه ها خیلی سخته. به امید پیروزی

 13. Elektroman Says:

  dostan in ham weblog kasi ke idee ghat bargh ro ijad kard:

  elektromanrevolution.blogspot

 14. Moje Sabze Omid Says:

  تجربه خاموشي 30 تير خيلي خوب بود ولي درسهايي گرفتيم كه پيشنهادات زير براي هماهنگي و تاثير گزاري بيشتر ارائه مي گردد:
  1- يك هسته مركزي تشكيل شود از تمام كساني كه در اين زمينه فعاليت داشته اند
  2- اين هسته بايد از گروههاي مختلف تشكيل شده باشد:
  – گروه فني كه بهترين و اصلاح شده ترين طرح را ارائه كند
  – گروه اطلاع رساني به بالا. منظورم افراد و سايتهائي كه بسيار مورد بازديد قرار مي گيرند مثل فيس بوك آقاي موسوي، سازگارا، موج سبز آزادي و … و توجيه آنان كه اين طرح از خيلي طرحهاي ديگر بهتر است
  – گروه اطلاع رساني به عموم از طريق بالاترين و …
  – گروه كامپيوتر براي ثبت دومينيمانند موج سبز آزادي و بروز كردن آن بنحويكه مثل بسياري از سايتها يك سايت مرجع باشد كه هر روز مورد بازديد قرار گيرد.
  -گروه جمع آوري اطلاعات خاموشي از داخل كشور و مراكز برق مثل ديسپاچينگ و برقهاي منطقه اي بطوريكه اطلاعات موثق ارائه كند
  -گروهي براي مبارزه با عوامل نفوذي. اگر به بالاترين مراجعه كنيد، مي بيند كه روي تمامي اخبار مربوط به خاموشي برق چند نفر نظر غير واقعي دادند.
  – مي شود اين گروه در فيس بوك يا ياهو گروپ يا … تشكيل شود

  لطفا با پاسخ به اين نظر به ايميل اينجانب اين كار را تسريع نمائيد
  با تشكر

 15. Iranian Says:

  Thursday، July 23، 2009
  http://mojesabzeomid.blogspot.com/2009/07/blog-post.html?showComment=1248465537565#c7510404242257623884
  چرا تاثير گزارترين جنبش مدني محجور مانده است
  به جرات مي‌توان گفت كه بجز مهندسين برق- قدرت كسي از مسئله ناپايداري در شبكه برق خبر ندارد. از اينرو جنبش خاموشي برق كه از 3 هفته پيش مطرح شده، محجور مانده است. نيك مي‌دانيم كه اين حركت از همه حركتهاي ديگر كه تا كنون انجام شده هم ايمن تر است و هم تاثيرگذارتر. تاثيرگذاري آن به اين دليل است كه دولت شايد بتواند اينقدر به ا… اكبر گفتنها و تجمعات بي‌تفاوتي نشان بدهد تا مردم خسته شوند، ولي در اين مورد نمي‌تواند بي‌تفاوت باشد.
  از طرف ديگر اين كار نه تنها يك فعاليت اعتراضي است بلكه از آن مهمتر يك كار عملياتي محسوب مي‌شود. از اينرو از تمامي وبلاگها و اشخاصي كه در اين جهت اطلاع رساني كرده‌اند درخواست مي‌گردد همديگر را يافته و يك شوراي هماهنگي تشكيل دهند مانند كاري كه در موج سبز آزادي اتفاق افتاده است. وظايف اين شورا به قرار زير خواهد بود:
  1- ايجاد هسته مركزي كه تمامي راهكارهائي كه از كانالهاي مختلف آمده را ارزيابي كرده و آنها را هماهنگ كرده و به عنوان راهكار تائيد شده نهائي ارائه كند.
  2- از تمامي توان خود جهت وصل شدن به كانالهاي مطرح اطلاع رساني نظير بالاترين، سازگارا، موج سبز آزادي، فيس بوك آقاي موسوي، ابراهيم نبوي، كانالهاي ماهواره اي، ايميل و … بهره ببرد. و نهايتا خود به مركزي تبديل شود كه مورد مراجعه مخاطبين قرار گيرد. (طبق تحقيقاتي كه به عمل آمده هنوز درصد زيادي از اين جريان بي خبرند).
  3- تبديل اين عمليات از روز خاص به يك روند به نحويكه مردم بطور معمول هر شب سر يك ساعت مورد توافق دست به اين كار بزنند و يك قسمت از كارهاي روزانه آنها گردد.
  4- بهترين محرك در چنين اقداماتي ارائه فيدبك است تا مردم از نتيجه كار خود با خبر شوند و روز بروز تعداد بيشتري به اين جنبش ملحق شوند. وگرنه دلسرد خواهند شد. از اينرو بايستي از همه كانالهاي ارتباطي كه افراد اين شورا در وزارت نيرو و شركتهاي تابعه، ديسپاچينگ، برقهاي منطقه اي و … بصورت روزانه اطلاعات جمع‌آوري و به اطلاع عموم برسد.
  5- از همين الان براي به ثمر رسيدن اين كار اساسي و حياتي شروع كنيد

  ارسال شده توسط موج سبز اميد در 1:43 PM
  1 نظرات:
  گفت…
  سلام دوست عزیز

  کار خوبی‌ رو شروع کردید.

  شما عضو بالاترین نیستید؟

  پیشنهاد:

  ۱- باید از کسانی‌ که عضو هستند درخواست دعوت نامه کنیم.

  ۲- یاهوگروپ یا گوگل گروپ درست کنیم.

  ۳- وبلاگ‌های زیادی در این زمینه کار میکنند. اجازه بدید این وبلاگ به عنوانه علمی‌‌ترین و قابل اعتماد‌ترین باشه تا بتواند بقیه رو با هم هماهنگ کند.

  با تشکر.

  ایران آزاد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: