خواب خرگوشی

بارهای بار شده است که در گوشه یک روزنامه یا در یک کتاب داستان خواب خرگوشی را خوانده ایم و بسیار از ضرب المثلش استفاده کرده ایم اما از خواب خرگوشی  فقط خواندنش را یاد گرفته ایم و پند نگرفته ایم . تا روز پنج شنبه 5 روز بیشتر نمانده از همینک دهان به دهان ، تلفنی ، ای – میل و … تبلیغ را آغاز کنیم ، نگذاریم برای روز آخر ، در ضمن تا 16 مرداد روز کوهنوردی سبز هم دو هفته مانده ، آن را هم از همینک تبلیغ کنیم ، داستان خواب خرگوشی را در زیر بخوانید و همچنین مکانهای تجمع سی استان کشور و آلترناتیوهای آن :

 

روزي روزگاري در جنگلي زيبا، خرگوش مغروري زندگي مي كرد كه مشهور به سريع دويدن بود. همين باعث شده بود كه او به خودش مغرور شود و دائم لاك پشت را به خاطر كند راه رفتنش مسخره كند. يك روز لاك پشت كه از حرف ها و حركات خرگوش عصباني بود به او گفت: «خرگوش جان! همه مي دانند كه تو سريع مي دوي، ولي چه فكر كرده اي؟ تو با تمام قدرتت باز هم قابل شكست هستي»! خرگوش به حالت تمسخر شروع به آه و ناله كرد و گفت: «واي… شكست! مسابقه با چه كسي؟ مطمئناً با تو نبايد باشد»! بعد هم با قيافه اي جدي گفت: «هيچ كس در دنيا وجود ندارد كه بتواند با من مقابله كند، خودت كه مي داني من سريع ترين هستم.» لاك پشت كه از لاف هاي بيهودهِ خرگوش عصباني بود، به همين خاطر با او قرار مسابقه اي گذاشت. در روز مسابقه، هر دو در خط شروع قرار گذاشتند. وقتي مسابقه شروع شد، خرگوش خميازه اي كشيد و خواب آلود بود، لاك پشت هم با زحمت زياد راه را در پيش گرفت. وقتي كه خرگوش ديد رقيبش چطور به آرامي راهپيمايي مي كند، با خود گفت: «كمي مي خوابم و بعد بلند مي شوم» و به سرعت خوابش برد. بعد از اينكه از خواب بيدار شد به دنبال لاك پشت راه افتاد و ديد كه او مسير زيادي را طي نكرده است، تصميم گرفت كه صبحانه مفصلي بخورد. در همان نزديكي، يك مزرعهِ كلم ديد و آنجا رفت تا كمي كلم بخورد، شروع به خوردن نمود و چون زياده روي كرد و آفتاب هم به شدت مي تابيد باز خوابش گرفت، تصميم گرفت چرت كوچكي بزند و با خود گفت: «قبل از اينكه با سرعت بي نظيرم از خط پايان رد شوم كمي مي خوابم.» خرگوش در حالي كه چهره لاك پشت را به هنگام بازنده شدن مجسم مي كرد به خواب عميقي فرو رفت. خورشيد كم كم غروب مي كرد و لاك پشت با زحمت به سمت خط پايان پيش مي رفت و فقط 100 متر با آن فاصله داشت كه در آن لحظه خرگوش از خواب پريد. باز هم به حالت مسخره و توهين، لاك پشت را نگاه كرد ولي ديد كه او فقط چند متر با خط پايان فاصله دارد، بعد شروع به جست و خيز كرد و آنقدر دويد كه زبانش از دهانش بيرون زد. اما براي خرگوش مغرور ديگر خيلي دير شده بود. لاك پشت به آرامي از خط پايان گذشت و او را شكست داد. خرگوش هم با خستگي، ناراحتي و پشيماني به خط پايان رسيد و كنار لاك پشت به زمين افتاد و لاك پشت در حالي كه به آرامي به چهره او لبخند مي زد، گفت: «آهسته ولي پيوسته، هر كاري را بهتر مي شود انجام داد.» از اين داستان نتيجه مي گيريم كه اولاً هيچ وقت به هيچ كدام از توانايي هاي خودمان مغرور نباشيم و آن را به رخ ديگران نكشيم چون ممكن است ديگران خصلت هاي خوبي داشته باشند كه ما از آن بي نصيب باشيم. نتيجه دومي هم كه از اين قصه مي گيريم اين است كه با اراده و زحمت و تلاش مي توان هر غير ممكني را ممكن كرد و به هدف رسيد، مثل لاك پشت كه اينكار را كرد.

مکانهای تجمع پنج شنبه 8 مرداد ساعت 6 بعدازظهر :

شیراز : فلکه گاز (آلترناتیو اول بلوار ارم – آلترناتیو دوم فلکه نمازی )
مشهد : پارک ملت (آلترناتیو اول بلوار سجاد – آلترناتیو دوم فلکه احمد آباد)
اصفهان : سی و سه پل (آلترناتیو اول چهارراه نظر – آلترناتیو دوم میدان فیض)
تبریز : چهارراه آبرسان (آلترناتیو اول میدان دانشسرا – آبترناتیو دوم میدان قونقا )
گرگان : خیابان شالیکوبی ( آلترناتیو بلوار ناهارخوران )
اهواز : چهارراه نادری (آلترناتیو اول زیتون کارمندی – آلترناتیو دوم فلکه سوم کیانپارس)
ارومیه : میدان مرکزی (آلترناتیو خیابان خیام )
یزد : چهارراه دولت آباد (آلترناتیو میدان امیرچخماق)
بندرعباس : مقابل مجتمع ستاره جنوب (آلترناتیو میدان ولیعصر)
رشت : سه راه حاجی آباد (آلترناتیو اول پارک شهر ، آلترناتیو دوم میدان لاکانی)
بوشهر : میدان امام (آلترناتیو خیابان مطهری)
اراک : میدان باغ ملی (آلترناتیو دروازه تهران)
کرمانشاه : میدان جوانشیر (آلترناتیو چهارراه جوانشیر)
قم : میدان سعیدی (آلترناتیو میدان مطهری)
قزوین : میدان آزادی (آلترناتیو میدان عارف قزوینی)
اردبیل : چهارراه امام (آلترناتیو میدان آزادی)
همدان : میدان امام (آلترناتیو میدان بوعلی)
ایلام : میدان امام (آلترناتیو چهارراه جمهوری)
کرمان : میدان آزادی (آلترناتیو میدان باغ ملی)
خرم آباد : میدانآزادی (آلترناتیو پارک شریعتی)
سنندج : میدان اقبال ( آلترناتیو پارک استقلال)
بیرجند : میدان دوم رحیم آباد (آلترناتیو میدان اول)
بجنورد : روبروی مجتمع ارم (آلترناتیو چهارراه مخابرات)
ساری : سه راه قارن (آلترناتیو فلکه ساعت)
سمنان : میدان معلم (آلترناتیو میدان مطهری)
یاسوج : میدان هفت تیر (آلترناتیو پارک چمران)
زاهدان : پاساژ قائم (آلترناتیو میدان آزادی)
زنجان : سبزه میدان (آلترناتیو حسینیه اعظم)
شهرکرد : میدان فردوسی (آلترناتیو چهارراه بازار)

تهران :

1- میدان ونک (آلترناتیو اول میدان سرو – آلترناتیو دوم پارک وی)

2- میدان محسنی ( آلترناتیو اول بولوار کاوه – آلترناتیو دوم میدان هروی )

3- میدان هفت حوض ( آلترناتیو اول فلکه سوم تهرانپارس – آلترناتیو دوم فلکه اول تهرانپارس)

4- میدان فاطمی ( آلترناتیو اول میدان هفت تیر – آلترناتیو دوم میدان فردوسی )

5- پل گیشا ( آلترناتیو اول فلکه صادقیه – آلترناتیو دوم میدان انقلاب )

دایره های آبی ، مکانهای اصلی تجمع می باشد و دایره های قرمز آلترناتیوهای مکانهای مورد اشاره برای تجمع می باشد . مکانها طوری طراحی شده که از تمام نقاط تهران به راحتی بتوان در نقاط مشخص گرد هم آمد و همچنین نیروهای سرکوبگر در سطح شهر پخش شوند . مسیرهایی که به رنگ سبز مشخص شده است ، مسیرهایی است که مردمی که میخواهند به جنبش کمک کنند و به نوعی نمی توانند در تجمع حاضر گردند با سوار شدن بر خودرو خود به ایجاد ترافیک بپردازند . زدن فلاشر و بیرون آوردن دست خود به صورت V برای تقویت روحیه مبارزین تاثیر گذار خواهد بود . قاعدتا کسانی که سوار بر ماشین هستند می توانند با پرتاب کردن میخ های پنج پر زیر موتورسواران سرکوبگر به پنچری موتورهای آنان اقدام کنند .

دایره های زرد ، نقطه های حساس ترافیکی شهر هستند ، شما فرض کنید که مثلا مردم منطقه تهرانپارس بدلیل سنگینی نیروهای سرکوبگر نتوانند تحرکی انجام دهند ، نیروهای سرکوبگر نیروهایشان را طبق قاعده مثلا به ونک یا میدان محسنی و … منتقل خواهند کرد یا اینکه نیروهایی که در نقاط خارج شهر مستقر هستند را بخواهند به منطقه ای اعزام کند ، اگر ما چهار نقطه زرد را بتوانیم ببندیم ، ایجاد چند تصادف صوری ، خرابی ماشین ، کند حرکت کردن و … مطمئنا موتور حرکتی آنان اگر قفل نشود به کندی پیش خواهد رفت .

http://www.img98.com/images/iglhdkdqrg4tf0jmyesz.jpg

Advertisements

2 پاسخ to “خواب خرگوشی”

 1. ایرانی Says:

  صبح یک‌شنبه، 4 مرداد 1388
  موسوی و کروبی در مراسم ختم شهید روح‌الامینی شرکت می‌کنند

  مهدي كروبي دبيركل حزب اعتمادملي براي تسليت به خانواده روح‌الاميني امروز در مراسم ختمي كه براي گراميداشت ياد و خاطره محسن روح‌الاميني برگزار مي‌شود شركت مي‌كند.

  به گزارش اعتماد ملی به احتمال زياد ميرحسين موسوي نيز در اين مراسم شركت خواهد كرد. مراسم ختم محسن روح‌الاميني فرزند دكتر عبدالحسين روح‌الاميني مشاور ارشد محسن رضايي ساعت 16 امروز در مسجد بلال صدا‌و‌سيما برگزار خواهد شد.
  محسن روح‌الاميني كه فرزند يكي از اعضاي ارشد ستاد انتخاباتي محسن رضايي بود و در حوادث اخير بازداشت شده بود، درگذشت. عبدالحسين روح‌الاميني در انتخابات اخير رياست جمهوري، ضمن حمايت از محسن‌رضايي، به ستاد انتخاباتي او پيوست و از اعضاي ارشد اين ستاد محسوب مي‌شد. عبدالحسين‌روح‌الاميني كه از جمله چهره‌هاي ميانه‌رو اصولگرايان است، خبر شهادت فرزند خود را 3 شب قبل در يك تماس تلفني دريافت كرد و به ايشان اعلام شد كه براي تحويل جسد مراجعه كند.

 2. بت شکن Says:

  نخست وزير دوران دفاع مقدس و دبير كل حزب اعتماد ملي براي برگزاري مراسم يادبود جان باختگان حوادث اخير به وزير كشور نامه نوشتند.

  به گزارش ایلنا متن اين نامه بدين شرح است:

  وزیر محترم کشور

  بدینوسیله به اطلاع می‌رسانیم به مناسبت گذشت چهل روز از آغاز حوادث ناگواری که طی آن عده‌ای از هموطنانمان جان خود را از دست دادند، در خواست برگزاری مراسم یادبود این عزیزان در روز پنجشنبه 8/5/88 ساعت 18 الی 30/19 بعد ازظهر در محل مصلای بزرگ تهران را داریم.

  شایان ذکر است که مراسم مذکور بدون ایراد سخنرانی و با استماع به تلاوت آیات کلام‌الله مجید انجام خواهد شد و از شرکت کنندگان نیز درخواست خواهد شد در سراسر مراسم با سکوت خود ادای احترام کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: