امشب هم گل کاشتیم

یک نیم ساعتی هست رسیدم ، عجب شب غرورانگیزی ، الان داشتم خبرگزاری ها رو دور می زدم درود به غیرت مردم اصفهان و شیراز و اهواز و رشت که نگذاشتن ما تنها بمونیم ، نیروی انتظامی هم توی ونک به ما لطف کردن ، گاز اشک آور زدن و چند نفری رو هم دستگیر کردن ، تا نشون بدن که واقعا خبر راسته که کسی رو دستگیر نمی کنند ، البته شعارها هم دیگه عوض شد و از نیروی انتظامی حمایت تبدیل شد به نیروی انتظامی خجالت . باز هم مردم گل کاشتین ، خبرگزاری های دنیا تیتر اول رو اختصاص دادند به ما ، روز تنفیذ هم برنامه خواهیم داشت ، روز تحلیف هم برنامه خواهیم داشت ، اصلا شما تنفیذ و تحلیف هم کردید ما بیکار نخواهیم نشست ، احمدی نژاد منتظر باش ، خامنه ای با شما هم هستم منتظر باش و البته همه دیکتاتورها منتظر باشید.

Advertisements

30 پاسخ to “امشب هم گل کاشتیم”

 1. ايراني Says:

  تا آخرين قطره خون از اين نظام و رهبريش حمايت خواهيم كرد . از دست شما ، مزدورين انگليس و آمريكا و اسراييل هم بيشتر از اونكه عصباني باشم ، خندم مي گيره . بعد از فقط 50 روز جمعيتتون كتر از يك صدم قبل شده و اونوقت شماها هنوز به خودتون و پول هاي آمريكايي تون اميدوارين . رضا شاه تو تبعيد همش با خودش مي گفت من پادشاهم ، من رضا شاه كبيرم و بعد خودش جواب مي داد : زرشك
  اين قضيه شماست به خودتون اميدواريد ولي تو خلوت به خودتون ميگيد : زرشك
  جنگ شما با اسلام ( چه از روي جهالت و چه عمد ) هيچ وقت به دليل ماهيت ظلم ستيزي و رهبر گرايانه اون به جايي نمي رسه جز همون زرشك
  —————
  سرباز ایران : من روز به روز امیدوارتر می شوم ، و روز به روز بیشتر به این پی می برم که مردم ایران آگاهتر از آن هستند که من می پندارم ، به هر حال من قبلا طعم زندان شما رو کشیدم ، این سری فوقش میخواهید جون ما رو بگیرین ، یادتون باشه شما دیگه با طرز تفکری روبرو نیستید که من بگم ولش کن خطرناکه ، با طرز تفکری روبرو هستید که من می گویم فوقش این هست که با ضربه باتوم شما خواهم مرد ، اما در تاریخ ، در گوشه یک کتاب ، در اول دفتر یک جوان آزادیخواه نام من نوشته خواهد شد

  • Mehrdad Says:

   “تا آخرين قطره خون از اين نظام و رهبريش حمايت خواهيم كرد .”

   پس بهتره قبل از اینکه خون کثیفت خاک پاک وطنم و به کثافت بکشونه خودت و اون دارودسته رهبر جنایت کارت از این مملکت گورتون گم کنید، به این خاک قسم خون رفیقم و هموطنام و از تک تکتون میگیرم

 2. reza Says:

  آقا یا خانوم ایرانی بهتره اسمتو بذاری عربی
  بشین و ببین که چه کار می کنیم.

 3. facebook Says:

  رفتیم و چه زیبا هم رفتیم
  گفتیم و چه رسا گفتیم

  آفرین به تو ایرانی
  امشب مام وطن خوش میخوابد
  ببین تبسم زیبایش را

  افریدگار را هزار شکر میکنم که مرا در این خاک آفرید
  دوستان همه خسته نباشید

 4. saeed Says:

  «تا آخرين قطره خون از اين نظام و رهبريش حمايت خواهيم كرد .»

  منم تا آخرین قطره خون از کشورم ایران و مردم ایرانی با غیرتش دفاع خواهم کرد. جای تو آخوندک مزدور عرب هم تو ایران نیست. دین و کثافتت بار خودتو اون رهبر جاسوست میکنم و کشورم میندازمت بیرون. بترس از روزی که ما مردم پاک این مرز و بوم دست به دست هم مزدور های عرب رو به پای میز محاکمه بکشیم.
  اما تا اون موقع، هر آنچه ميكني بکن ای دشمن قوی من نیز اگر قوی شدم از تو بتر کنم.

 5. کوروش Says:

  درود و آفرین بر فرزندان ایران زمین
  براستی که شما فرزندان کوروش و یزدانید.
  پیش بسوی آزادی

 6. نوری شهری Says:

  بتو افتخار میکنم. پیروزی نزدیک است.

 7. mahtab Says:

  كاش من هم تهران بودم ، البته من و مردم شهر آذري نشينم با شماييم و لي در شهرهاي ترك نشين گشتاپو رژيم خيلي درنده تر است ، اينجا ها اگر كسي دستگير شود ديگر فاتحه ! ضمنا در قضيه شورش آذر بايجان ما هم شهداي زيادي داديم ، هر چند صدايمان را خفه كردند يا جور ديگري تعبير كردند ، ولي بدانيد دروغ ميگويند ، ما ضمن حفظ گويش عزيز تركي ،ايراني هستيم و ايراني خواهيم ماند، مثل تمام انقلابهاي حق جويانه ما هم روشهاي نبرد خود را پيدا خواهيم كرد و به قول فرزند غيور آذر بايجان حكومت را برميگردانيم.
  چه كسي ميخواهد من و تو ما نشويم خانه اش ويران باد

 8. رضا كرمي Says:

  آقاي ايراني،
  من نمي دونم شوخي مي‌كني يا واقعاً فكر مي كني كه مخالفها دلارهاي آمريكايي گرفتند!؟ يا مثلاً واقعاً فكر ميكني كه علت كم شدن مردم در خيابون چه بوده؟ از ترس و زندان و كشتار نبوده؟
  ضمناً ما(من) با اسلام هيچ مشكلي نداريم، ما با جمهوري اسلامي مشكل داريم. ما با ديكتاتوري مشكل داريم. با ولايت فقيه كه همان نظام سلطاني يا شاهنشاهيست مشكل داريم. اسلام و هر دين ديگري محترم است، ولي با فساد ديني و با قاطي كردن دين و سياست كه موجب خراب شدن خود دين هم مي‌شود، مشكل داريم. ما با خيلي چيزهاي ديگر هم مشكل داريم.
  شايد خودتون متوجه نباشيد، ولي پيروزي اين جنبش به نفع همه است (به جز ديكتاتورها و پول‌پرستهاي در قدرت، چون به سختي عقوبت مي‌شوند) البته پيروزي اين جنبش در صورتي خوب خواهد بود كه پشت سرش شاهد دولتي دموكراسي و مردمي‌تر باشيم.
  و واقعاً فكر مي كني كه مردمي كه در فيلم ها معترض هستند، خوشبخت هستند ولي مي‌فهمند كه خوشبخت هستند و فكر مي‌كنند عدالت در مورد آنها اجرا نشده است و به همين دليل آمده‌اند كه دولت رو سرنگون كنند؟ يعني كلاً هيچي نمي‌فهمند؟!! كه به اشتباه فكر مي‌كنند دولت ديكتاتورست در حالي كه دولت مهرورز و عادلي دارند كه مردمي هم هست؟

 9. irani-vaghei Says:

  ba salam,1000ran bar afarin bar shoma azizan ke ba daste khali vali ghalbi poor az omid dar jahate gerftan haghetan einchenin khastegi napazir mobarezeh mikonid ma az door dastetan ra mibosim va be tamami shoma delavaran eftekhar mikonim

 10. moghavematmelli Says:

  ايراني (!!! مزدور عرب!) می گوید:
  «تا آخرين قطره خون از اين نظام و رهبريش حمايت خواهيم كرد . از دست شما ، مزدورين … اسراييل هم بيشتر از اونكه عصباني باشم ، خندم مي گيره .» (!!!!)

  من:

  درمقاله‌اي كه جاشوا ميتنيك، در شماره‌ي 21 ژوئن نشريه‌ي «كريسچن مانيتور» نوشته، اين خبرنگار، به طرح اين پرسش مي‌پردازد كه چرا اسرائيل پيروزي احمدي نژاد را ترجيح مي‌دهد.

  او مي‌نويسد: «هرچند آقاي احمدي‌نژاد، دولت يهود را تهديد به نابودي كرده، بسياري از سردمداران و تحليل‌گران اسرائيلي رياست جمهوري او را ترجيح مي‌دهند زيرا، گيرم هم كه نظام آخوندسالاري سقوط نكند، منزوي كردن او بسيار آسان‌تر است. در عوض، هر چند بعيد است كه موسوي، رهبر اصلاح‌طلبان، تغييري در برنامه‌ي هسته‌اي ايران بدهد اما جهانيان با او همدلي بيشتري نشان مي‌دهند». ميتنيك مي‌نويسد:«برخي از سياستگزاران عمده‌ي اسرائيلي بر آنند كه منزوي ساختن احمدي نژاد، آسان‌تر از موسوي، رهبر اصلاح‌طلبان است.»
  بنا به گزارش ميتنيك، ماير داگان، رئيس موساد، سازمان جاسوسي اسرائيل به گروهي از قانونگزاران اسرائيلي گوشزد كرد كه:
  «اگر موسوي، كانديداي اصلاح‌طلبان انتخابات را برده بود، اسرائيل مشكل بيشتري داشت. چرا كه اسرائيل مجبور بود براي جهانيان راجع به تهديدات ايران شرح و تفصيل دهد.»

 11. پونه Says:

  آقا یا خانم ایرانی…ایرانی هم هستی اتفاقاً اما نه از نوع حلال زاده اش! سوادت هم به اون اندازه نمی رسه که بفهمی مردمی که فریاد می زنند «الله اکبر» جنگی با اسلام ندارند! جنگشون با دیکتاتوری دروغ هست! این رو اتفاقاً اربابهای شما خوب فهمیده اند و توی (ببخشید) گهی که خورده اند مونده اند…گفتند سی سال دروغ گفتیم این مردم صداشون در نیومد! حالا یه دروغ دیگه! اما نفهمیدند که بعضی چیزها نون و آب نیست که بشه ازش گذشت! رای دادیم! رایمون رو دزدیدید! خوب معلومه صدامون در میاد! در ضمن ما که شبها می ریم روی پشت بوم داد می زنیم دیگه چه فرصتی برای «زرشک» گفتن داریم؟؟ شما کاری نداشته باش که کی می گه زرشک! شما چکمه ات رو بپوش و باتومت رو دستت بگیر و هرکدوم ما رو که دیدی بزن و اگه تونستی هم بکش! اما ازین به بعد تا آخر عمرت هر شب که خواستی چشمات رو ببندی یادت نره چیکار کردی! منتظر این باش که یکی با خودت یا عزیزت چنین ظلمی بکنه …اونوقت یاد چکمه های خودت بیفت! ما کاری که تو کردی رو نمی کنیم اما همون خدایی که ما رو آفریده و گفته که ما رو دوست داره انتقام ما رو از شما می گیره! خودش گفته! می گیره! من مطمئنم.

 12. پونه Says:

  در ضمن اون جمله ی آخرت رو بخون ببین چی نوشتی؟ چه معنی میده اصلاً؟ «جنگ شما با اسلام ( چه از روي جهالت و چه عمد ) هيچ وقت به دليل ماهيت ظلم ستيزي و رهبر گرايانه اون به جايي نمي رسه جز همون زرشك» یعنی چی؟ منظورت اینه که ما ماهیت ظلم ستیزی داریم؟ خوب اینکه مسلمه! بعد ظلم ستیزی قراره به زرشک برسه؟؟ » بعد «رهبرگرایانه» یعنی چی اصلاً؟ «رهبر گری» دیگه چی هست؟ اگه منظورت هست که ما دنبالشیم بهت می گم «ما اصلاً نمی دونیم «رهبر گری» یعنی چی! اگه منظورت اینه که شماها دنبال «رهبرگری» هستید و یعنی خیلی عاشق و کشته مرده ی خامنه ای هستید که خوب خودت گفتی به جایی نمی رسید به جز زرشک!! بد شد که! با این کامنتت! یاد هژیر ها افتادم وقتی حرف می زدند…

 13. سینا Says:

  متاسفانه بسیاری از هم میهنان به خصوص در شهرستان ها هنوز این تصور را دارند که در روزهای اعلام تجمع باید پیش از خارج شدن از خانه، وصیت نامه بنویسن یا حداقل به بازداشت شدن فکر می کنند!! در حالیکه اگر به جای نشستن در خانه و اظهار تاسف و پیگیری همزمان اخبار از شبکه ها یماهواره ایی یا اینترنت، زحمت بکشند و قید باد کولر را برای چند ساعت هم که شده بزنند و به خیابان آمده در در مسیر های اعلام شده بدو ن شعار، فقط پیاده روی کنند، خود به خود یک راهپیمایی بزرگ شکل می گیرد. باور کنید که به همین سادگی است.
  در این صورت امکان سرکوب کمتری علیه افراد شجاعتری که احیانا درگیر می شوند، وجود دارد.

 14. احمدرضا Says:

  عزیزان وطن دوست سلام
  یادمون نره که مردم ایران سالها پیش جلوی تانک و ژ3 ایستادند و کلی هم کشته دادند اما چون اکثریت بودن پیروز شدن
  اما حالا به این علت که اراذل و اوباش و به تعبیر زیبای رئیس جمهور منتخب مردم دکتر احمدی
  نژاد خس و خاشاک می خوان انقلاب!!!!کنن و عده قلیلی هم هستن(تفاوت تعداد نمازگزارن جمعه به امامت رهبری و هاشمی) هیچ غلطی نمی توونن کنن جز اینکه بانی مرگ به عده جوون بشن

 15. بوستان گلستانه Says:

  آقا یا خانم «ایرانی» !

  عرض خود می بری و زحمت ما میداری.از خدای عزّ و جلّ برای تو و تو ها طلب مغفرت و آمرزش
  داریم. آمین .برو یکمقدار تاریخ و فرهنگ ایران و سایر ملل را مطالعه کن . از نوشته ات چنین بر
  می آید که از سواد چندانی برخوردار نیستی.دوران این شعارهای چند من یک غاز سپری شده
  است.آیا اگر پدر و مادر تو یهودی ، بهائی ، مسیحی ، بودائی و یا هندو بودند باز هم تو از این شکر
  خواری ها می کردی ؟

 16. yekasi Says:

  سلام دوست عزیز، در ابتدا تشکرم را از مقالهٔ امید بخشت بپذیر، اما روی سخنم با کسانی‌ است که از رژیم دیکتاتوری به نام اسلام و حق خواهی‌ حمایت میکنند!!! اگر تو اطلاعاتی‌ یا بسیجی‌ یا جیره خور نظام هستی‌ به نظر من در انتها باز هم یک انسان هستی‌ و خداوند تو را آفریده نه دیکتاتور! تو از مادری به دنیا آمده ایی که سعی‌ کرده به تو انسانیت بیاموزد نه حیوانیت! چشمانت را باز کن کسی‌ که خونش در سرزمین مادریت ریخته میشود یک انسان مثل تو است، برادر یا خواهرت، و فقط فرقش این است که به دنیا با چشمانی دیگر مینگرد متفاوت از آنچه که تو مینگری! و این چه آسان است که خودخواهانه دیگران را متهم به هزار افترا کنید، تنها به این جرم که مثل شما فکر نمیکنند! در هر دین و آیینی هم کشتن انسان بی‌ گناه جرمی‌ است نا بخشوده! به خود آیید، و به کاری دست نزنید که تا ابد و ابدیت از کرده پشیمان باشید! بتها را بشکنید! عمر کوتاه است و فرصت غنیمت، کرده را بازگشتی نیست، بگذار تا آیندگانت از تو به نیکی‌ یاد کنند، بگذار تا فرزندت از یادآوری نام تو سر بلند باشد. که اگر جز این باشد همواره سرافکندگیش همچون ابری سهمگین روشنی آفتاب را تا ابد از او دریغ میدارد! این سرزمین ما است همه ما! و پنبهٔ غفلت را از گوشهایت بیرون کش! هیچ آزاده ایرانی دست گدایی به هیچ کسی‌ دراز نکرده که همانا امروز نیز از خود گذشتگی و خشم این مردم تنها می‌خواهد چشمان نابینایتان را به روی حقیقت بگشاید، آری اینان همه از جان گذشته گانی هستند که از ظلمات این شب سیاه به ستوه آمده اند. عمر کوتاه است و کرده بی‌ بازگشت!!! فردای خود را قربانی امروز ظالمان مکنید که همانا خانه ظلم بی‌ بنیان است و فرو ریختنی و امید بستن به آن‌ واهی و بیهوده است.

 17. الهه Says:

  حضرت ایرانی که مطمئنم برای ایران و ایرانی هیچ ارزشی قائل نیستی
  هی بشین ورق پاره ی حسین شریعتمداری رو بخون و به خودت بگو کار انگلیسیاست ببین به کجا می رسی. من مسلمان محجبه هستم در خارج از ایران و از اینکه با آدمهایی مثل تو هم کیش شمرده می شم خجالت می کشم. شما هم خائن به ایرانید و هم خائن به اسلام . وا اسفا که اسامه بن لادن نماد اهل تسنن شده و خامنه ای نماد اهل تشیع و هر دو جانیانی مالیخولیایی بیش نیستند.

 18. امیر Says:

  مگر نماز جمعه هاشمی از بالا تصویر برداری شد که ادعا میکنی کمتر از نماز جمعه خامنه ای بود
  درضمن فکر میکنی با این همه س÷اهی و خانواده هایشان و امکانات و اتوبوس ها که از شهر های اطراف جمعیت میارن و این همه طبلیغات تلوزیونی و…..
  جمع کردن اون جمعیت(نهایتا 200 هزار نفر )کار سختیه
  اگر دیده باشی صدام برای سخرانی هاش بیشتر از این جمعیت میرفت

 19. الهه Says:

  آقای احمد رضا خود به اصطلاح رئیس جمهورتان هم این حرفش را پس گرفت. به نظر من کسانی که تا الان از رژیم خونخوار خامنه ای دفاع می کنند یا منافع شخصی دارند و به برکت آن به نان و نوا رسیده اند یا به طور کلی شستشوی مغزی شده اند. در هر دو صورت برایتان متاسفم.

 20. کوروش کبیر Says:

  با تو هستم عرب بی ناموس……….اسم ایرانی رو خودت نزار……………. با تو و رهبر کثافت و بی ناموست کاری خواهیم کرد که در تاریخ ثبت بشه………… راست میگی، شما اینقدر بی ناموس هستین که خواهر و مادرتون به رهبر و سگهاشون هدیه میکنین…………….مرگ بر خامنه ای…..مرگ بر تو بی پدر حرومزاده

  زنده باد ایران و تمام غیور مردان و شیر زنان ایران زمین

  خاک پای همه شما

  کوروش کبیر

 21. yek hamvatan Says:

  شعار مردمی تظاهر کنندگان ایرانی تا پیروزی بر دیکتاتورها:
  موج سبزم
  سبز سبزم
  من رها می کنم این وطن را:
  آمدم آمدم تا که مانم
  آمدم آمدم تا که مانم
  ——————
  ای برادر
  خون خواهر
  می چکد، می دهد این ندا را:
  آمدم آمدم تا که مانم
  آمدم آمدم تا که مانم
  ——————–
  خشم ملت
  شور امت
  می دهد هر دمم این ندا را:
  آمدم آمدم تا که مانم
  آمدم آمدم تا که مانم

 22. محسن Says:

  ای بابا، ایرانی،

  روز دوشنبه ۲۵ خرداد میخواستی چشماتو خوب باز کنی که چه جمعیتی آمدن. تازه اون روز همه نبودن. خود من نرفتم. اگر چماق دست شما نبود بهت میگفتم چند میلیون جمیعت حتی بیشتر از ۲۵ خرداد میریزن بیرون. همون چون قدرت دستتونه و تمام تظاهراتهارو با هزاران تبلیغ صدا و سیما و در محیط امن انجام میدین باورتون شده. دیگه روز ۲۲ بهمن هم مال تو نیست. ما میریزیم بیرون. جان من یک روز چماقتو بذار کنار تا ثابت بشه که مردی !

 23. محسن Says:

  بچه‌ها این ایرانی راس میگه. امروز تو رشت یه موبور بود که بین تظاهرات کننده‌ها دلار پخش میکرد. به انگیلیسی ازش پرسیدم چرا نمیگیرنش. گفت: اگر منو بگیرن که نمیتونن ثابت کنن شما از ما دلار میگیرید ! به همین دلیل که البته خیلی مستدل است مزدوران اجانب راست راست تو خیابونا راه میرن و ما رو تغذیه میکنند. بعضیهاشون هم لباس بسیجی پوشیدن و ما رو دستگیر مکنن و کتک میزنن تا حکومت رو خراب کنن. حکومت هم دست اونها رو باز گذاشته تا همه بفهمن که استکبار چه موجود شیطانی است

 24. محسن Says:

  آخر اینکه خواهر یا برادر ایرانی، رضا شاه کیه که هر چی میشه یا اونو از کاسه معجزات در میآرین یا استکبار رو. جانم برو کشکتو بساب. این حیله‌ها دیگه کاربرد نداره.

 25. ziba Says:

  به اینی که میگه“تا آخرين قطره خون از اين نظام و رهبريش حمايت خواهيم كرد از قول من بگین نمیخواد دفاع کنی همون که خواهر و مادرتو براشون میبری کافیه تو پول خودتو بگیر بخور چه کارت به این حرفا

 26. rima Says:

  اگه قرار باشه هر کسی‌ که از انتری نژاد و اون کفتار (خامنه‌ای) بد بگه ،و بشه حروم زاده،من ترجیح میدم حروم زاده باشم،اگه قراره پول ملت ما خرج جهاز برای دختران لبنان و فلسطین بشه ،من ترجیح میدم همه به من بگن یهودی،اگه قراره ترانه موسوی به نامه اسلام مورد تجاوز قرار بگیره اونوقت یک سری بخواهند از جمهوری ننگین اسلامی دم بزنند به من لطفا همه بگن کافر .دوستانه عزیز به کائنات قسم که هیچ شمشیری خطرناک تر از جهل نیست..دین را بد نام نکنید

 27. راهی Says:

  ای بابای «ایرانی»

  چــراغــی را که مــلـّـت بـر فــروزد

  هر آنکس پُـف کند،ریشش بسوزد…..

  و ریش آقای رهبرتان و دور و بری هایش هم خواهد سوخت.این حکم تاریخ است.

 28. بت شکن Says:

  این به اصطلاح ایرانی رو ول کنین. بسشه . بچسبین به برنامه 12 مرداد (تنفیذ)

 29. ندای انقلاب Says:

  ایهالناس مسلمان کشی‌یکی‌از سرگرمیهای جدید برای کشورها و دولتهای مسلمان و غیره مسلمان شده. جالب اینجاست که دوستان عزیز آقای احمدی خره،چین و شوروی، قبل از شمارش آرای انتخابات به ایشون تبریک گفتند. کشور چین و شوروی یک ساعت بعد از انتخابات به آنترینژاد تبریک گفتند تو نگو اینها با هم یه قرارهایی دارند و آنهم سرگرمی هست که هر ستاشون دوست دارند و آن هم، مسلمان کشی‌. در ارومجی چین و در چچنیا شوروی و در ایران عزیز دولتها همه مشغول مسلمان کشی‌هستند.احمدی‌نژاد ممکن که خایهٔ امریکا و انگلیس را نمیمالد ولی‌ خوب خایهٔ چین و شوروی را ما چ می‌کند. هی‌نماز جمعه داد میزنم مرگ بر یهودی و صهیونیست تو نگو پولدارترین ادمهایی که شوروی را اداره میکنند یهودی هستند. هر هفته میرم نماز جمعه داد میزنم مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس تو نگو مسلمان کشهای اصلی‌، چین، شوروی و همین رئیس جمهور قلابی خودمون آقای احمقی خره جنایتکار هستند.
  «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: