امروز روز غمگینی بود

امروز خیلی ناراحت شدم ، خانواده کیانوش آسا و بهزاد مهاجر چهلمین روز عزای عزیزانشان را می گرفتند ، خانواده تاج زاده و ابطحی و صفایی فراهانی ، بهزاد نبوی در غم عزیزان دربند خود هستند ، خانواده مهسا امرآبادی نمی دانند چه بگویند که یک خبرنگاز حامله را به زندان افکنده اند ، از غم عبدالله مومنی بگویم که دیگر نمی تواند روی پایش بایستد یا از غم احمد زیدآبادی که خانواده اش هنگام ملاقات او را نشناخته اند ، از غم خانواده آن جوانی که در کوی دانشگاه کور شد بگویم ، یا از غم عزیزان اصفهانی که یک به یک از پشت بامها بر زمین پرت شدند و الان گوشه خانه افتاده اند ، شاید هم از غم آن عزیزان تیرخورده شیراز که بدلیل فشارهای نیروهای سپاه و اطلاعات هم اکنون در گوشه خانه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند . اما با دوستان امروز به خیابان رفتیم ، عباس آباد ، همه جا شیرینی و شربت ، همه جا خنده و شادی ، به دوستان خود گفتم بیایید شروع کنیم ، یک جواب به من دادند که غم سراپایم را گرفت ، گفتند ما شعارمان آزادی ، استقلال ، جمهوری ایرانی هست . موسوی که پشت ما رو خالی کرده ما بیایم ازش حمایت کنیم که چی بشه ، گفته این شعارها از خارج اومدن ولش کن ، ما زورش رو بزنیم فردا باز به اسم جمهوری اسلامی تموم بشه ، خامنه ای بره ، منتظری ، مصباح ، یزدی ، هاشمی یا یک دیکتاتور دیگه بیاد . امروز ما نتوانستیم کاری بکنیم ، هنوز توی بهت هستم ، نمیدونم چی بگم باید فکر کنم . فعلا برای فردا 8 صبح درکه برم بخوابم

Advertisements

11 پاسخ to “امروز روز غمگینی بود”

 1. بی نام Says:

  من فقط می دونم تو این 30 سال هیچکس مثل موسوی نتونسته تو روی این …..(نمی دونم چه صفتی مناسبشونه)دربیاد.اگه می بینیدداره روی «جمهوری اسلامی» تاکید می کنه بخاطر وصله هاییه که دان بهش می چسبونن(ارتباط با بیگانگا ن و….)اگه حرف نزنه که می گن دیدید ما راست گفتیمدرنتیجه مجبوره روی این دوکلمه تاکید کنه.اتفاقا تو آخرین سخنرانی دستاورد این جنبش رو تااین لحظه مشخص شدن مشکل اصلی دونستن می دونید که منظور چیه(خ.ر).بابا این بنده خدا داره از جون مایه می ذاره .نباید بذاریم این جور حرفها ریشه بدوونه و جنبش رو متزلزل کنه.هممون خوب می دونیم نسل ما دیگه یه همچین فرصتی برای رسیدن به آزادی نخواهدداشت.لحظه ها رو دریابیم.

 2. سمانه Says:

  آزادي، در دامن اسارت مي زايد، در زنجير رشد مي كند، از ستم تغذيه مي كند، با غصب بيدار مي شود. . . هاي، اين سرنوشت آزادي است!

  «دکتر علی شریعتی»
  * غمگین نباش

 3. کاوه Says:

  سلام
  باید دلیل پا نگرفتن تظاهرات شب نیمه شعبانو بررسی کنیم. موقع نا امیدی ، 25 خردادو بیاد بیارین . ضمنا چماقدارا سر کار بودن دیشب ، نکته مثیتش این بود .

  • رای باخته Says:

   بنام خدا

   چشم انداز انقلاب سبز پس از 60 روز

   از پس نیمه شعبان و به رغم حضور با شکوه در روز تحلیف ملیجک هلی کوپتر سوارکودتا ، حضور جنبش سبز کمرنگ شده و کوهنوردی سبز و راهپیمایی خانوادگی در خیابان ولیعصر ، بازتاب چشمگیری نداشت. شایسته است دلایل این موضوع و راه حل های آن مورد بررسی قرار گیرد و زمینه های تداوم پایداری تا فروپاشی کودتا بدینسان فراهم شود .

   پیش از هر چیز باید دانست : 1- چه شده ؟ 2- چه کرده ایم ؟و 3- چه باید کرد ؟

   1- چه شده ؟ در این که چه شده تقریبا هیچ ابهام و شکی وجود ندارد . گروهک انگل بر انقلاب بهمن 57 ، که از آغاز دهه شصت به جان نظام انقلابی رخنه کرده بود در پی دریافت پاسخ ملی نه در انتخابات مهار شده خرداد 88 ، با تقلب سازمان یافته و سپس سرکوب ، ترور ، آدم ربایی و قتل گسترده ، تلاش در غصب ایران و ادامه حیات دارد .

   2- چه کرده ایم ؟ ملت شریف ایران نخست در راهپیمایی میلیونی 25 خرداد و سپس همایش های قهرمانانه 30 خرداد ، 18 تیر ، 26 تیر و8 و 12 و 14 مرداد و چندین مناسبت دیگر وضعیت غیر عادی را در تهران و چند شهر بزرگ کشور به دستگاه کودتا تحمیل کرد. هم اینک نفر دوم و اول نظام با یکدیگر دچار مشکل بوده و از سوی سوم، هر دو از جانب ملیجک چموش کودتا احساس نگرانی میکنند. هم اینک جماعت معترض میلیونی ، از هراس چماقداران و آدمکشان رنگارنگ در حالت بیم و امید به سر می برند و منفذی هماهنگ برای براندازی ستمخانه خامنه ای نمیابند .

   3- چه باید کرد ؟ فروپاشی دستگاه انگلی و کودتایی خامنه ای- احمدی نژاد تنها راه برون رفت از بحران کنونی و گشایش روزنه امید به ایران بهتر فرداست . نخست باید دانست دستگاه کودتا دارای دو بخش لشکری و کشوری است . کودتاچیان با تقلب در انتخابات ، مردم را از بخش کشوری بیرون کرده و با مصادره چندین ساله بخش لشکری، از آن برای محافظت از بخش کشوری سود میبرند. ضعف دستگاه کودتا این است که متکی به تحلیل کودکانه و بیمارگونه و نزدیک بین بوده و اداره کشوری به پهناوری و جمعیت ایران را در دراز مدت با توسل به قوه قهریه ممکن دانسته است . به عبارتی زمان به سود مردم در گذر است. غلبه کودتا مصنوعی بوده و لجن پراکنی های پیر معرکه گیر در نماز جمعه و روز تنفید ، از آخرین غزل های عمر ننگین اوست . دیگر ضعف کودتا ، وجود دو بخش وظیفه و کادر در نیرو های مسلح و نیز بی انگیزه بودن بدنه لشکرهاست. دیگر ضعف اینان ، ناشی و خودسر بودن احمدی نژاد در اداره بخش کشوری و تولید دردسرهای هر روزی خواهد بود . قوت کودتاچیان عبارت است از : هماهنگی تدارکاتی و رسانه ای ، عزم جزم ، مجهز بودن به ابزارهایی از باتون و چاقو تا تانک های تی 72 وسوخوی 25 در دستان پسر و دخترهای 12 ساله تا نظامیان پیر و تکاوران کار کشته به استعداد بیش از 400000 تن (مفید و با انگیزه بقا(از ارزیابی های دقیق تر استقبال میکنیم )) در قالب کلانتری ها ، لانه های شخصی و اطلاعاتی و پایگاه های بسیج و پادگان های سپاه و ارتش در سراسر کشوراست .

   ضعف کنونی انقلاب سبز ، نا هماهنگی و اتکای آن به فرد های شاخص است . باید با در نظر گرفتن واقعیت غافلگیرشدن در اثر کودتا ، بر ژرفای سازمانی نوده ها و گسترش پیوند ها به ویژه با ابزار الکترونیک و با رعایت استتار ، اهتمام و تلاش بسیار شود . اکنون شاهد آنیم که همایش ها و قرارهای ملاقات پی در پی و گاه متضاد اعلام و تبلیغ میشود. دیگر ضعف ما درگیر احساسات شدن و پرداخت بیش از حد به عواطف زخم خورده است که مانعی بر خروش خائن سوز خلق خواهد شد. قوت ما ، فزونی ده بر یک ما بر پایگاه اجتماعی کودتا و نیز باهوش تر بودن و پویا تر بودن ما از دستگاه کودتاست . دیگر قوت ما ، اتفاق نظر ما بر براندازی کودتاچیان و بسته بودن هرگونه راه سازش است. حال این براندازی یا با زبان خوش رییس مجلس حبرگان رهبری صورت خواهد پذیرفت و یا در جنگ تانک با کوکتل مولوتف در خیابان ها و تسخیر لانه های تبهکاران.

   استراتژی میانه در این مسیر ، تعرض مداوم به بخش کشوری دستگاه کودتا با اتکا به پایگاه اجتماعی هماهنگ و با طرح های واقع بینانه با فاصله زمانی مناسب است . ساده تر بگوییم ، جامعه ما باید با غیر عادی کردن وضعیت زندگی کشوری علاوه بر ایجاد دردسر برای دولت غاصب، لشکر کودتا را وادار به خارج شدن از سنگر و ترک انسجام کرده و با بهره گیری از فرصت به شکار خائنان پراکنده اقدام کند . به عنوان نمونه ، تمامی زمینه های همایش اجتماعی مانند مسابقات ورزشی ، بازارها، راهپیمایی های دولتی ، نماز جمعه ، سینماها ، نمایشگاه های سالانه و ورود یک مقام خارجی باید به عنوان قرارگاه انقلاب سبز اعلام و تصرف شود. اگر عجله در کار نباشد هماهنگی با تبادل نظر مردمی به دست خواهد آمد. راهپیمایی سواره و پیاده از چندین مسیر بسوی یک هدف (چنانکه در 18 تیر موثر افتاد) یا دو هدف اضطراب آور مانند همزمان صدا و سیمای ننگین و لانه مقام مفتضح رهزنی، ایجاد بوق زنان و راهبندان در دو مسیر متقاطع سراسری شهرها یا به سوی دروازه ها به هنگام آمدن و رفتن یک کله گنده خارجی یا کودتاچی یا سفرهای استانی دکتر ا. ن . سبز کردن جشن و عزای های ملی، گشایش مدرسه و دانشگاه ، بالا بردن هماهنگ مصرف آب یا برق و اعتصاب که تاکنون آزموده نشده است … همه و همه کنش هایی هستند که میتوانند خفاشان کودتا را در برابر دو راهی ماندن در پستو و رویارویی با سیل میلیونی ملت یا پیشدستی در تعرض قرار داده و خروج محتوم و منجر به مرگ آنان را در پی داشته باشد. آنان که از پیامد های انقلاب برای مردم بیم دارند توجه کنند که از فردای سرنگونی خامنه ای باید به سرعت تشکل های مدنی شکل گیرد تا سرنوشت انقلاب 57 تکرار نشود. جوانان برومند میهن ورزش را فراموش نکنند.رهزن مفتضح انقلاب و شب پرستان دیگر بدانند :

   زان آتش نهفته که در سینه های ماست خورشید شعله ای است که در آسمان گرفت

 4. bikhodiha Says:

  سلام دوست من . پستتون رو خوندم . خیلی تلخ و غم انگیزبود .
  منم آپ هستم . خوشحال میشم به منم سربزنین .

 5. yare dabestani Says:

  be name azadi

  10 ta batoom khordam vali garmaye dardesh baram shirine chon akharesh toye chehelom kianoosh kermanshah be jonbeshe sabz peyvast

  be jonbeshe sabz khosh omadi kermanshah

 6. Marjan Says:

  سلام
  شاید آقای «بابک داد» فعال سیاسی، در وبلاگ خود بتواند به تحلیل مسائلی اینچنینی بپردازد. قسمتهایی از آخرین پست ایشان را آورده ام. لازم به ذکر است ایشان تحت تعقیب بوده و در شرایط بسیار سخت به بروزآوری وبلاگش می پردازد.

  «اين روزها به يكدلي و دوري از هر اختلافي محتاجيم وگرنه فرصت سوزي مسئولان برخي رسانه ها و انفعال يا مواضع برخي سياسيون در روزهاي حساس اوليه جنبش، جاي سئوال جدي دارد. اميدوارم رسانه هاي آزاد هم رمز يكدلي ملت را دريابند و برجسته سازي عنصر وحدت مردم را در صدر كار و روشهاي رسانه اي خود قرار دهند و از كوفتن بر طبل جدايي بپرهيزند. دوستداران آزادي ايران،قيد انحصار را از رسانه هاي آزاد بردارند تا صداي بچه هاي جنبش سبز را به دنيا برسانند. تا مردم در تحليلهاي گاه نخ نما و دور از واقعيت برخي كارشناسان، دچار گيجي و انحراف نشوند. بحثهاي انحرافي «حذف ميرحسين!» يا «نقد خاتمي!» يا «تقسيم غنائم!» يا «جنگ پرچمها!» يا «بحث زودهنگام جمهوري ايراني!» از زبان برخي كارشناسان كه بدور از واقعيتهاي امروزي هستند، شايد آثار جبران ناپذيري بر اين فرصت تاريخي ملت ايران جهت نيل به آزادي بگذارد.اين اشتباه قابل بخشش نيست! اسم رمز را دائم با خودمان تكرار كنيم كه لحظه اي فراموشي، شكست همه ما را بدنبال خواهد داشت. اسم رمز پيروزي ما «وحدت» است. همين! »

  http://www.babakdad.blogspot.com

 7. سرباز کوروش Says:

  روح کیانوش آسا شاد شد …

  پنج شنبه با تظاهرات بسیاری از همشهریان کیانوش در مراسم چهلم اش که از تالار عباسیه (واقع در خیابان دارایی) شروع و تا باغ فردوس ادامه یافت که برادر بزرگش سخنرانی شجاعانه و کوبندهی را به اتمام رسانید که بعد از آن ماموران با گاز اشک آور و باتوم به مردم حمله کردند و پس از دستگیری 15 نفر و( برادران کیانوش آسا ) و ضرب و شتم مردم مراسم پایان یافت .

  درود بر ایرانی با غیرت و مردم کردنشین .

 8. مانی-مشهد Says:

  سلام. خیلی وقته که بلاگت رو دنبال میکنم. میخوام باهات در تماس باشم. خبرهاتم میخوام از وبلاگ خودم که تازه افتتاحش کردم گسترش بدم و اطلاع رسانی کنم. ما پیروزیم. فقط لطف کن بگو از کجا میتونم مستقیما در جریان تجمع ها قرار بگیرم واسه اینکه هم خودم شرکت کنم هم اطلاع رسانی کنم؟ (منظورم اینه که خودت از کجا خبر به دستت میرسه) مرسی داداش.
  ————–
  سرباز ایران : با درود ، بهتر بود به جای بلاگفا از وردپرس استفاده می کردی

 9. ندای انقلاب Says:

  آیه 11 سوره رعد است که می فرماید «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»، (خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسانها به خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.)
  حضرت امام خميني مي‌فرمايد: «ولايت فقيه امتدادي است از حاكميت معصومان و عبارت است از حاكميت فقيه عادل كه صفات علم و فقاهت و تقوا و زهد و كارداني و مهارت در وجود او محقق گرديده است كه همه اين ويژگيها او را از استبداد و ديكتاتوري بازمي‌دارد.» ايشان اين معنا را با سخن خود چنين مورد تأكيد قرار مي‌دهد: «اسلام ديكتاتوري را محكوم و رد مي‌كند و ولايت را از حاكمي كه مي‌خواهد با ديكتاتوري حكومت كند، ساقط مي‌سازد حتي اگر آن حاكم فقيه باشد. اگر فقيه و حاكم از چهارچوب صفات علم و عدالت و گرفتن حق مظلوم از ظالم خارج شود، ولايت او خود به خود ساقط مي‌گردد.» حضرت امام (ره) فرمود : «جانم فدای تک تک این ملت».

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: